Päivitykset

LUT-treenit 15.10.-18

LUT treenit 25.9.-18 klo 18:00

MEJÄ-koe 4.8.-18 tulokset

LUT-treenit to.16.8.-18, ennakkoilm.
LUT-treenit 15.7.-18 peruttu, liian lämpimän kelin vuoksi.

LUT-treenit ennakkoilmoittaumisella sähköpostiin.

LUT treenit 1.7.-18

Pentuja tulossa-Kasvattajia sivulle

Vuoden Mäykky-palkintojen haku nyt.

LUT-treenit ti 12.12.-17

LUT-treenit 31.10.-17

PM-ajokoe MÄAJ-Kangasniemi 7.10.-17 tulokset

LUT treenit Uutisissa ja Tapahtumakalenterissa MÄAJ-kokokaudenkokeen tiedot, päiv.25.9.-17

MEJÄ-kokeen 5.8.-17 tulokset löytyy Tuloksia sivulta

LUT treenit kesätauolla.3.7.17

LUT treenit ma.26.6.-17

LUT treenit ke.31.5.17

Vuosikokous 31.3.-17

LUT-treenit 23.3.-17

Vuoden Mäykky-palkintojen haku nyt!13.2.2017

PM-ajokokeen tulokset 23.10.-16 lisätty Tuloksia-sivulle

Lisätty 14.10.-16 LUT treenit 20.10.-16
LUT treenit 20.9.2016

MEJÄ-kokeen tulokset, Tuloksia sivulle 14.8.-16

LUT treenit kesätauolla

LUT-treenit ti 14.6.-16, viimeiset ennen kesätaukoa

Tapahtumakalenteriin 2016 kokeet, Palkintotuomarikurssi, MÄAJ-koe, MEJÄ-koe sekä LUT-kokeet
LUT-treenit

LUT treenit 6.5.-16

LUT-koe 16.4.-16 tulokset


29.3.-16
LUT-treenit 6.4.-16

1.3.-16 Vuosikokous 31.3.-16, kts.Hallitus tiedottaa
Vuoden mäykky-palkintojen haku

LUT-koe ja Pikkujoulut siirretty; uusi ajankohta la 5.12.-15

LUT-treenit 19.11.-15

MÄAJ 2-viion kokeen tulokset 6.10.-15

PM-ajokoe 4.10.15
tulokset

LUT-treenit ke.2.9.-15

MEJÄ-koe 23.8.-15 tulokset

8.6.-15 lisätty LUT-
kokeen 7.6.-15 tulokset

16.5.-15 LUTkokeen tulokset ja 28.5.-15 LUT treenit

4.5.2015 Hallitus, toimihenkilöiden yht.tiedot sekä toimintakertomus 2014 ja toimintasuunnitelma2015

Tapahtumakalenteriin 30.4.-15, lisätty 2015 hyväksytyt kokeet; MEJÄ, MÄAJ 2kpl, LUT 5 kpl

MEJÄ-koulutus 3.5.-15 täydennetty

LUT-treenit 8.4.2015

Pentueet
uusi pentue lisätty!

LUT treenit 24.3.-15 klo 17:00 alk

Astutukset, 18.2.2015

Vuoden mäykky hakuaika nyt 27.1.2015

LUT-koetulokset 14.11.-14

2.11.-14 LUT-treenit to 6.11.-14

23.10.-14 LUT-kokeen siirto, uusi aika 14.11.-14

18.10.-14 PM-kokeen tulokset lisätty

14.10.lisätty 18.10.-14
klo. 15:00 MÄAJ-palkintotuomareiden täydennyskoulutus

8.10.-14 Lut-treenit pe.17.10.-14, jalostusuros,Loorti lisätty

15.9.-14
LUT-kokeen 14.9.-14 tulokset ja LUT-treenit 29.9.-14

27.8.-14
LUT-harjoitukset ti 2.9.-14 klo 17 alk.

14.8.-14
Uutiset: LUT-harjoitukset ti 26.8.-14 klo 17.00 alk.

29.6.-14
Uutiset:
LUT-harjoitukset
14.7.-14
Tapahtumakalenteri
MEJÄ-koe 17.8.-14

18.6.2014
Tapahtumakalenteri
MÄAJ-kokeet
LUT -kokeet 14.9.2014 ja 24.10.2014


16.6.2014
Uutiset:
"Luolat tutuksi -päivä"
29.6.2014

6.3.2014
Uutiset:
VUODEN MÄYKKY KILPAILU KÄYNNISSÄ 19.3.2014 SAAKKA!

6.3.2014
VUOSIKOKOUS 23.3.2014



28.2.2014
ERIKOISNÄYTTELYN TIEDOT LISÄTTY!





Valiot

 FI MVA Unita’s Piece of Gold , ‘ BEDA’

synt.
omistaja: Sari Kiira

Näyttelyt:

ERI, PN2, SERT                                                          15.8.2009          Joensuu, Kristiina Ahlberg
ERI,PN1, ROP, SERT                   7.2.2010            Eno, Paavo Mattila
ERI, PN1, VSP, SERT                   21.8.2010          Kouvola, Likita Zake

 

Koetulokset:

MEJÄ AVO 2 35 p. Kangasniemi,  Markku Huttunen

MEJÄ AVO 2 37 p. Rantasalmi, Tuija Räisänen

 _________________________________________________

 

KVA-A Charleswood Bonnie, ’CARA’

synt.14.4.2010
omistajat: Riitta ja Arto Montonen                                    
                                                                                Kuva:M.Appelbergcara_kuva_maria_appelberg.jpg

MÄAJ-1             74,00                  Uusikaupunki 23.11.2013        RANNE  ERKKI
MÄAJ-1             85,17                  Urjala 15.9.2012                          AUGUSTIN RAULI
MÄAJ-1             79,83                  Uusikaupunki 26.11.2011        LAAJA REIMA

Näyttely :
ERI, SA, VSP, SERT                      Juva 2.7.2011, TimoPukkila

_______________________________________________

KVA-L ja KVA-M Peltolammen Loorti, ’LOORTI’

synt. 12.4.2006
omistaja: Osmo Lyytikäinen
                                                                               Kuva:R.Montonen  

loorti.jpg

LUME1                                            Rantasalmi 17.1.2011                HARTIKKA MATTI
LUME1                                            Rantasalmi 11.1.2011                AIRIAINEN KARI

LUO1                                               Rantasalmi 17.5.2012                AIRIAINEN KARI

LUTA                                               49                        Rantasalmi 17.5.2012                AIRIAINEN KARI
LUTB                                                43                        Rantasalmi 7.1.2012                  KINNUNEN JUKKA
LUTB                                                41                        Rantasalmi 6.1.2012                  TARVAINEN TOMI

Näyttely:  
ERI,PU2,SERT                               Imatra 11.3.2007                         LEHTINEN JUHA

____________________________________________________

KKU FI MVA FI KVA-L Welmu Weli Bacchus

Synt. 30.8.2008

Om. Marjatta Myllylä

 

welmu_weli_bacchus.jpg

 

NÄYTTELYT:

Kouvola 22.8.2009 ERI JUK1 PU1 VSP SERT  (Talvitie Marja)

Kangasniemi 13.5.2010 ERI KÄK1 PU1 ROP SERT (Poletaeva Irina)

Iitti 29.5.2010 ERI KÄK1 PU1 VSP SERT (Nait Al-Bachy Anita)

Joensuu 30.5.2010 ERI KÄK1 PU2 SERT CACIB (Poletaeva Irina)

Hyvinkää 19.9.2010 ERI KÄK1 PU4 SERT ->FI MVA (Jacobsson Charlotte)

LUT:

LUO 1  Ristiina 9.9.2010 (Airiainen Kari)

LUT B 44p.  Ristiina 8.4.2010 (Kinnunen Markku)

LUT B 44p.  Ristiina 9.9.2010 (Airiainen Kari)

LUT B 43p.  Ristiina 23.9.2010 (Kinnunen Markku)

LUT A 49p.  Ristiina 17.11.2011 -> FI KVA-L  (Airiainen Kari)

 

 

KKU FI KVA-M FI KVA-L FI JVA FI KVA-A

Joutilaan Syke "Sypi"

om. Kari Airiainen

 

LUME:

LUME 1 23.2.2011

LUME 1 6.3.2011

LUT:

LUO 1 20.4.2011 Ristiina

LUT B 43p 13.4.2011 Ruotsinpyhtää

LUT B 44p 27.4.2011 Ruotsinpyhtää

LUT A 47p 6.5.2011Hankasalmi

MEJÄ:

AVO 1 47p Savitaipale 5.7.2009

AVO 1 44p Mikkeli 9.5.2010

VOI 1 45p Savitaipale 13.6.2010

VOI 1 43p Savitaipale 17.6.2010

VOI 1 40p Mikkeli 14.8.2011 -> FI JVA

sypi.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LKU FI KVA-M Kuokkavieraan Kovanaama

Om. Tapio Hämäläinen

Lume 1 Mäntyharju 2.4.2011

Lume 1 Mäntyharju 2.1.2011

kuokkavieraan_kovanaama_pieni.jpg

 

 

LKN FI JVA Reppanan Gera

Om. Outi Leskinen ja Pyry Sikström

milli_ja_pokaalit.jpg

VOI 1 42p Hollola 3.8.2011

VOI 1 45p Toivakka 19.6.2011

VOI 1 45p Kangasniemi 15.8.2010

AVO 1 49p Mikkeli 6.6.2010

AVO 1 49p Pieksänmäki 16.8.2009

 

LKU FI JVA&MVA Mikromanian Pilli Piipari

Om. Outi, Hannu ja Eeva Leskinen

jva_hessu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEJÄ:

AVO1 48p Mikkeli 6.6.2010

AVO1 50p Kuopio 11.7.2010

VOI 1 46p Kangasniemi 15.8.2010                                 

VOI 1 44p Heinola 29.8.2010

VOI 1 46p Rautalampi 8.5.2011 -> FI JVA

NÄYTTELYT:

Pyhäselkä 27.3.2010 ERI JUK 1 PU 1 VSP SERT (Bo Skalin)

Kangasniemi 13.5.2010 ERI JUK 1 PU 2 SERT (Irina Poletaeva)

Heinola 22.8.2010 ERI JUK 1 PU 2 SERT (Deutscher Erwin)

Varkaus 29.5.2011 ERI KÄK1 SA PU1 ROP SERT -> FI MVA

(Karin Bergbom)

 

LKN FI&RU MVA Unita´s Wonne "Desi"

Om. Outi Leskinen

desi_pose.jpg

 

Vaasa KV 9.4.2011 ERI KÄK1 SA PN1 ROP SERT CACIB -> FI MVA (Harri Lehkonen)

Heinola KR 22.8.2010 ERI NUK1 PN1 VSP SERT (Deutscher Erwin)

Lappeenranta KR 4.4.2010 ERI JUK1 PN1 ROP SERT (Tanya Ahlman-Stockmari Tanya)

Pietari "Grand-Prix, Spring Petersbourg" 1.5.2011 CACIB-näyttely: ERI KÄK1 SERT

 

KKN FI KVA-M Hertta "Hippa"                                                               

Om. Aki Heiskanen

LUME 1 16.12.2010

LUME 1  25.3.2011